Теоретичний субпроект «ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА»

Секція дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів запрошує до участі у новому теоретичному субпроекті «ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА» психологів, психотерапевтів, студентів-психологів та усіх зацікавлених у даній темі.

Автор лекційного курсу: Павло Дзіковський- клінічний психолог, психотерапевт з напрямку психоаналіз, член Української спілки психотерапевтів.

В наш час величезних потоків інформації та достатньо вузької спеціалізації освіти спостерігається таке, достатньо небезпечне, явище, як “фрагментація знань”. Ми все більше і більше сприймаємо інформацію, як набір коротких повідомлень, дописів, кліпів. Це одна з основних характеристик сучасної постмодерної епохи – відсутність зв’язних складних історій – метанаративів. Сприймати короткі та яскраві повідомлення, звісно, легше та приємніше, але у всього є своя ціна. За комфорт та зручність у поглинанні контенту ми часто платимо фрагментністю та мозаїчністю нашої картини світу. При такому способі сприйняття часто будь які явища оточуючого світу сприймаються ізольовано, без зв’язку з іншими явищами, поза психологічним, соціальним, культуральним, історичним контекстами.

Дуже часто так сприймається і психотерапія. Відповідно, і до психотерапіії виставляються чисто утилітарні та практичні вимоги. Але психотерапія – явище набагато ширше та складніше – виникає на межі 19-го та 20-го століття, на межі епох модерну та постмодерну та мала величезний вплив на культуру 20-го століття, продовжує впливати і зараз.

У даному циклі лекцій досліджуються історичні, соціальні, культурологічні та філософські передумови виникнення та розвитку психотерапії та відбувається поміркування над тим, як психотерапія вплинула на культуру загалом.

Окрім того, розглядається аспект впливу тієї чи іншої культурної епохи на виховання дитини та яке місце в культурі займає дитинство.  

Приклади тем лекцій:

ТЕМА 1. Психотерапія в культуральному, історичному та філософському аспектах…

ТЕМА 8. Психотерапія на зламі модерну та постмодерну…

ТЕМА 12. Доба нарцисизму та споживання. Постмодерн та наростання ентропії…

Проект складається з трьох дводенних циклів лекцій та сертифікується секцією дитячої та юнацької психотерапії УСП. Для учасників УСП субпроект зараховується як години теорії (24 год). Один дводенний цикл складається з 8 год лекцій.  

Перший цикл лекцій відбудеться: 8-9 грудня

Формат: онлайн

Реєстрація: https://forms.gle/5vHkbHhx2yqU94CA6

Координатор проекту

Facebook: Olena Shumeyda

+380669705029 (Viber, Telegram)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

wp-puzzle.com logo