Архіви

V-та Всеукраїнська науково-практична конференція з дитячої та юнацької психотерапії

Ласкаво запрошуємо до участі у V-тій Всеукраїнській науково-практичній конференції з дитячої та юнацької психотерапії Української Спілки Психотерапевтів
“Нашого цвіту во всьому світу – скарби Української нації”

20 – 21 жовтня 2023 року, м.Ужгород, Україна

Життя в умовах війни на території України та поза її межами- це реальність сьогодення. Руйнація міст, втрати населення, родин, зміна місця проживання- це те, що точно залишить слід у нашій пам’яті. Незалежно від віку, війна впливає на всіх людей. В цих реаліях саме діти і молодь є найбільш вразливою категорією, яка потребує фахової підтримки.
Як зберегти свою ідентичність, як справитися з емоційними переживаннями та травмами. Як пережити цей період, щоб відновитися для майбутньої відбудови сильної і заможної України.

Ми запрошуємо і чекаємо на:
-випускників і учасників навчальних проектів з дитячої та юнацької психотерапії УСП
-представників інших напрямків психотерапії спілки
-дитячих психотерапевтів, психологів
-лікарів
-студентів профільних вузів
-соціальних працівників
-педагогів
-Вас

На конференції плануємо доповіді, майстеркласи, воркшопи, велику групу рефлексії та круглий стіл, на якому будемо мати можливість обговорити наш спільний досвід і сформувати резолюцію та рекомендації для спеціалістів.

Тематичні напрямки конференції:-Як змінювалися запити клієнтів на психологічну/психотерапевтичну допомогу (від початку війни і до тепер)
-Статистика війни (вік, стать клієнтів)
-Хто Я? (питання ідентичності клієнтів та суспільства вцілому)
-Роль сім’ї в житті дитини
-Технології надання інформаційної психологічної допомоги сімя’м з дітьми
-Особливості надання психологічної допомоги дітям ВПО та дітям з інвалідністю та кризові втручання
-Де знаходити ресурси для себе і дітей, які приходять в терапію (теорія і практика)
-Психотерапевт/психолог в умовах війни(професійна і особистісна ідентичність, етика і рамки, безпека, робота і волонтерство)
-Реалії та сучасні виклики (специфіка травми)
-Досвід іноземних колег(іновації та обмін досвідом)

Панельна дискусія «Творчість як спосіб проживання кризових станів»

Подія відбулася в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові. Учасниками дискусії були Олександр Фільц та Оксана Борисова. Модерувала зустріч Галина Католик.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну стало каталізатором творчих рефлексій на тему війни для багатьох митців. Це була пряма чи прихована форма пошуку світоглядного та психологічного балансу кожного з авторів, емоційного вияву особистого спротиву, переживань, внутрішньої драми, трагедії сьогодення, навіть якщо це виражалося у споглядальній паузі чи творчому заціпенінні. З початком активної фази війни для Оксани Борисової творчість стала безумовною опорою, що дозволила мисткині вціліти як особистості. Так з’явився проєкт “ДНК-КОД СВОБОДИ”.

Сьомий навчальний семінар 6-го Львівського проекту

15-17 жовтня 2023 року відбувся навчальний семінар 6-го Львівського проекту з «Психодинамічної інтегративної психотерапії немовлят, дітей, підлітків та молоді» на тему: «Залучення сім’ї у психотерапію дітей та юнацтва. Сімейна психотерапія у контексті методології дитячої психотерапії».
Ведучі семінару: Галина Католик та Наталія Яковлєва.

Учасники мали унікальний досвід зустрічі зі своїми ранніми переживаннями в контексті своєї сімʼї. Семінар був наповнений самопізнанням, глибокими рефлексіями, аналізом, роздумами та обговореннями.
Завдяки можливості доторкнутися і відчути свої власні дитячі переживання, учасники вчилися розуміти, яку роль грають батьки та інші значимі близькі у психотерапії дітей.

Семінар проходив у змішаному форматі, до якого долучилися учасники з різних куточків України та світу. Не зважаючи на на виклики сьогоднішніх реалій, в даному форматі учасникам вдалося відчути справжню силу єдності, яка лише примножує все добре та збагачує на шляху особистісного зростання та самопізнання.

Доступ до несвідомого дітей різного віку

25-27 серпня відбувся черговий семінар 7-го Львівського проекту з “Психодинамічної інтегративної психотерапії немовлят, дітей, підлітків та молоді” у рамках Української школи дитячо-юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів. Навчаючі психотерапевти, супервізори Галина Католик, Мар’яна Нартікова.

Студенти працювали над темою “Доступ до несвідомого дітей різного віку”
Чудова професійна група. Ресурсного шляху Вам, дорогі колеги!

Розпочинаємо реєстрацію на третій набір субпроєкту “НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В РОБОТІ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА”

Нещодавно завершилося навчання у субпроекті “НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В РОБОТІ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА”. Цей проект є підтриманий Секцією дитячої та юнацької психотерапії в контексті поглиблення знань дитячих психологів.
Важливі теми підіймались протягом 6 модулів в теоретичному та практичному аспекті. Учасники часто задавали питання не тільки з практики, але і з особистого життя ( детальніше про структуру навчання на теоретико-практичному курсі читайте за посиланням https://dyupt.lviv.ua ).

Ми, ведучі проекту Матвійчук Тетяна та Атаманчук Ірина, випустили вже другу групу і віримо, що отримані знання та практики будуть потужними інструментами в роботі випускників. А їх відгуки є потужною рефлексією для нас.
Щиро вдячні за підтримку, комфортний супровід та супервізію Галині Вікторівні Католик.

З радістю повідомляємо, що відкрито реєстрацію на третій набір субпроєкту за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4hjyhVuGSVCzsboHTbwMncIwClpp4oHMaJyecarI6yowT8g/viewform?us

Присвоєння вченого звання професорки Католик Галині Вікторівні

Щиро радіємо та вітаємо Галину Вікторівну Католик з присвоєнням вченого звання професорки кафедри практичної психології Львівського державного університету внутрішніх справ! Бажаємо творчого натхнення, успіхів у професійній та науковій діяльності, успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, міцного здоров’я та вдячних студентів!

Супервізійний семінар 5-го Львівського проекту

Секція дитячої та юнацької психотерапії УСП та Український інститут дитячо-юнацької психотерапії та психологічного консультування вітає усіх психологів з професійним святом!

Сьогодні наші психологи обмінюються досвідом й професійно вдосконалюються на супервізійному семінарі 5-го Львівського проекту з дитячої та юнацької психотерапії. Супервізори Галина Католик та Мар‘яна Нартікова розглядають випадки про втрати, ПТСР та депресію у дітей, регреси та дефіцити. Дякуємо чудовій групі, що вже на фінішній прямій 5-го року навчання проявляє високий рівень фаховості! Пишаємось і спільно радіємо вашому професійному зростанню!

На зображенні може бути: 14 людей
На зображенні може бути: текст «3 днем психолога!»

П’ятий модуль 6-го Львівського проекту з дитячо-юнацької психотерапії

З 24 по 26 березня відбувся п’ятий модуль 6-го Львівського проекту з дитячо-юнацької психотерапії.Тема модуля: “Страх і агресія: тіло і рухи, захисти та опори (робота над власними едіпальними дефіцитами та ресурсами)”.Тренери: Галина Католик та Мар‘яна Нартікова.Ко-тренери: Наталя Яковлєва та Наталя Євченко.Спостерігач: Ірина Пелех

На зображенні може бути: 9 людей

На зображенні може бути: 15 людей, екран, у приміщенні та текст «Zoom Meeting Musievskaya прина пелех f 99 оленка рина кона конарська ольга гринчишина маряна нарткова дорофсева катерина оксана ольга заверуха Halyna Muzyka наталияевченко наталия наталия наталияяковлева юстина олексин татьянаколесник богдана HalynaSkvortsova Skvortsova YuliaZheznichek Unmute скрипко алина католик зюбер пошук Security 3 Chat зорнаборисенко Record BRoom Reactions ပ Apps Whiteboards Leave»

Усі реакції:16Ви, Галина Музика, Marta Lukanets та ще 13

Етичні виклики для психотерапевтів у нашому мінливому світі

Українська спілка психотерапевтів та Європейська асоціація психотерапії започаткували серію спільних симпозіумівУкраїнська Спілка Психотерапевтів (УСП) та Європейська Асоціація Психотерапії (ЄАП) започаткували серію спільних симпозіумів з етики. Перший симпозіум «Етичні виклики для психотерапевтів у нашому мінливому світі» був приурочений до річниці російського вторгнення в Україну та відбувся 24 лютого 2023 р.

Сьогодні Європа стикається з небаченими викликами: вторгнення путіна в Україну, глобальна пандемія та погіршення клімату призводять до соціального спустошення, переміщення та кризи біженців. Перебуваючи у стані війни, українські психотерапевти вкрай потребують відкритої дискусії з етичних питань. Тому за підтримки ЄАП, яка виступила партнером, було організовано Міжнародний симпозіум з етики.Симпозіум став для психотерапевтичної спільноти непересічною подією – і за форматом, і за колом питань. До участі у заході зареєструвалося 1 030 фахівців з різних європейських країн і, звичайно, з України.

Звертаючись до українських колег на відкритті симпозіуму президент Європейської Асоціації Психотерапії Патриція Хант, FRSA зазначила: «Під час нашої зустрічі та спільної роботи я перейнялась до вас великою повагою та захопленням. Ви тримаєтеся з величезною гідністю, мужністю та честю у цей найскладніший та найжахливіший час для вашої країни. Ви зіткнулися з вторгненням та спустошенням вашої країни, і в найкращих традиціях психотерапевтів ви намагаєтеся зрозуміти, як це впливає на вас та ваших громадян. Крім того, ви прозорливо хочете зазирнути у майбутнє України, у мирний час, який настане, підготуватися до мирного часу та думати про нього вже зараз. Готуватися до майбутнього своєї країни та думати про це зараз».

У свою чергу представники Української Спілки Психотерапевтів висловили вдячність за можливість діалогу, підтримки та взаємної співпраці з ЄАП у цей час. Президент УСП професор Олександр Фільц подякував усім за готовність підтримати спільну ініціативу: «говорити і роздумувати про фундаментальні виклики жахливої воєнної катастрофи, розв’язаної росією проти нас українців, а з нами – і проти усього цивілізованого людства».

«Ми, українці, обрали етичну позицію, для якої ідея добра співпадає з добром як таким, а зла – зі злом. Ця позиція безкомпромісна і можливо надто категорична, але вона гарантує нам свободу та внутрішню гідність, незалежно від обставин. Інакше ми б і не могли, і не можемо інакше і надалі», – зазначив під час виступу Олександр Фільц.

Під час симпозіуму виступили керівники ЄАП та УСП – психотерапевти зі значним досвідом та науковими досягненнями. Доповіді обговорювались на панельних дискусіях в малих групах та на спільному круглому столі всіх учасників.

В організаційному комітеті наголошують: Україна задає вектор обговорення змін у світі. Симпозіум, що відбувся, – першій в серії таких заходів. Наступний відбудеться вже навесні 2023 р., а до кінця року планується ще декілька міжнародних симпозіумів.

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

Екзистенція страху життя та смерті

За редакцією Галини Католик вийшло друком видання “Екзистенція страху життя та смерті в сучасних реаліях: мультимодальні та мультикультуральні аспекти”. У книзі зібраний теоретичний та цінний практичний досвід фахівців з ментально здоров’я, що працюють з темою смерті, танатичними страхами, екзистенційними кризами, суїцидальною поведінкою у дітей, підлітків та молоді. Зміст видання просякнутий дослідженнями та клінічними випадками психотерапевтів, на основі роботи із важкохворими та невиліковно хворими, пацієнтами психіатричного профілю, вузькопрофільними фахівцями сфери правоохоронних органів, молоддю з різних соціальних середовищ.

(Для придбання книги звертайтеся за номером +380969836985 п.Галина)

ЗМІСТ:

Józef Binnebesel, Галина Католик, Маряна Стулькивська
Досвід кроскультурних досліджень страху смерті (танатичного страху) . . . . . . . . . . . .

В’ячеслав Бліхар. Зоряна Кісіль, Галина Католик
Страх смерті як детермінанта психоемоційної напруженості та професійної деформації працівників правоохоронних органів в умовах дії стрес-факторів . . .

Галина Католик
Страх перед дорослим життям у молоді з різних соціальних середовищ (страх майбутнього: психологічний аспект) . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . .. . . . . . . . .

Галина Католик, Богуслава Католик
Соціальні настанови молоді до суїцидальної поведінки у контексті життя та смерті .

Галина Католик
Сучасні дослідження ставлення до евтаназії сучасних студентів-медиків (між страхом життя та страхом смерті) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Наталія Калька, Галина Одинцова
Екзистенція, екзистенційні виклики та екзистенційні переживання особистості у ковідній реальності . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Галина Католик, Юстина Олексин, Олександр Львов
Особливості екзистенційних страхів COVID-19 у пацієнтів лікарень психіатричного профілю . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Мар’яна Миколайчук, Галина Католик, Ігор Корніенко, Józef Binnebe
Ставлення до термінальних захворювань та смерті учнів у вчителів з різним рівнем емоційного вигорання . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Анастасія Скаковська
Особливості екзистен них страхів у дітей з онкогематологічними захворюваннями

Вікторія Багрій
Особливості життєвого стилю child-free: детермінанти, причини та фактори виливу. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .