Архіви

13-й семінар 4-го Київського проекту

19-21.04.2024 р. відбувся 13-й семінар 4-го Київського проекту Української Спілки Психотерапевтів з “Психодинамічної інтегративної психотерапії немовлят, дітей, підлітків та молоді”. Ведучі: Галина Католик, Мар’яна Нартікова. Усе було наповнено новими рефлексіями, досвідами, знаннями. Дякуємо учасницям з усієї України за глибоку професійну роботу, взаємопідтримку, новизну досвідів.

У березні стартував новий субпроект Секції дитячої та юнацької психотерапії УСП “ПСИХОДІАГНОСТИКА ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В РОБОТІ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА”.

У березні стартував новий субпроект Секції дитячої та юнацької психотерапії УСП “ПСИХОДІАГНОСТИКА ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В РОБОТІ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА”.

Дякуючи підтримці Галина Католик запустили у онлайн форматі з можливістю сертифікації від УСП.

Про враження – круто, емоційно, включено, ресурсно, практично.

Географія учасників від Ужгорода та Мукачеве через Волинь та Поділля до Миколаїва та Одеси.
Дякуємо учасникам Nataliia Felbaba Любов Панчук Новікова Ганна, Ольга Терьохіна, Alexandra Matveyuk , Анастасія Семенюк, Юлія Герасімова, Наталія Бушко за інтерес та прагнення до професійного зростання.

Наступний модуль відбудеться 20-21 квітня. Ще є можливість приєднатись. Запрошуємо до реєстрації
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQGJxOA_fUVIFPLhIPa7k4iqwpNSTu9C_yNnoB4L9Hd_ED4g/viewform?usp=sharing

2 семінар теоретичного субпроекту «Психотерапія та культура»

15-16 березня відбувся 2 семінар теоретичного субпроекту «Психотерапія та культура» секції дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапії. Автор та ведучий курсу- Павло Дзіковський. 2 дні- подорож у часі, де учасники мали нагоду дослідити який шлях пройшло людство до того, як народилась психотерапія, які психотерапевтичні практики використовували люди в різні періоди розвитку культури та якими були передумови виникнення психотерапії.Захоплюючі лекції, глибокі роздуми, спільні обговорення та рефлексії. Дякуємо викладачеві та учасникам за плідну роботу!

6 семінар 7 Львівського проекту в Українській школі дитячо-юнацької психотерапії

16-18 лютого відбувся 6 семінар 7 Львівського проекту в Українській школі дитячо-юнацької психотерапії.
Тема семінару: “Сексуальність: кризи пубертату, пошук ідентичності, процеси сепарації.”
Навчаючі психотерапевти: Галина Католик та Мар’яна Нартікова.

Під час семінару учасники мали нагоду зануритися у власні спогади пошуків, відкриттів, досліджень, помилок та успіхів, які переживали в період підліткового віку.
Дякуємо групі за плідну роботу та ті скарби, які ви здобули в процесі роботи. Це ваші безцінні ресурси, які будуть опорою на вашому професійному та життєвому шляху!

“Психодіагностика в роботі з дітьми та підлітками” семінар

Секція дитячої та юнацької психотерапії УСП запрошує до навчання у субпроекті “Психодіагностика в роботі з дітьми та підлітками”.
Метою навчально-практичного проекту є надання теоретичних знань та здобуття практичних професійних навичок з питань застосування психодіагностичних методик з метою планування подальшої роботи з дітьми різного віку та консультування батьків щодо покращення дитячо-батьківських відносин та соціальної ситуації життя дитини.

Проект є додатковою спеціалізацією в структурі секції дитячо-юнацької психотерапії. Години сертифікуються секцією дитячо-юнацької психотерапії УСП. Заключний сертифікат не дає статусу дитячого психотерапевта.

Навчально-практичний проект складається з 7 дводенних сесій: загальна кількість годин – теорії 40 годин, практики 56 годин, супервізії 16 годин. Навчання проводиться один раз на 1,5-2 місяці, в перервах між сесіями учасники займаються самостійно: опрацьовують додаткові теоретичні джерела та відпрацьовують практичні навички застосування психодіагностичних методик в роботі з дітьми, підлітками та їх батьками.

Початок проекту заплановано на 30-31 березня

Програма проекту:

І Модуль “Діагностичні методики у роботі з дітьми та підлітками: історія, класифікація, етичні аспекти психодіагностики”.

ІІ модуль “Експресивні та рефрактивні проективні методики”.

ІІІ модуль “Метафоричні асоціативні карти у роботі з дітьми та підлітками”

ІV модуль “Опитувальники у роботі з дітьми та підлітками”

V модуль “Залежність як проблема сучасності та особливості психодіагностики у дитячому та підлітковому віці”

VІ модуль “Діагностика ПТСР та депресивного розладу у роботі дитячого психолога”

VІІ модуль – супервізійний

Тренери проекту

Матвійчук Тетяна – кандидат психологічних наук, доцент, дитячий, підлітковий та юнацький психолог, фахівець з Sandplay-терапії, дійсний член УСП, член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів».

Атаманчук Ірина – дитячий, підлітковий та юнацький психолог, груповий психоаналітик, фахівець з Sandplay-терапії, арт-терапевт, дійсний член УСП.

Суперізори проекту – надають консультативну та супервізійну підтримку розвитку проекту:

Католик Галина – супервізор УСП, Голова секції ДЮТ УСП.

Нартікова Марʾяна – супервізор УСП.

Вартість за один модуль – 2000 грн (для учасників діючого 5-річного проекту з дитячої та юнацької психотерапії), 2500 грн (для діючих членів УСП), 3000 грн (для інших учасників).
Форма для реєстрації
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQGJxOA_fUVIFPLhIPa7k4iqwpNSTu9C_yNnoB4L9Hd_ED4g/viewform?usp=sharing

15-16 березня відбудеться другий семінар субпроекту «Психотерапія та культура»

15-16 березня відбудеться другий семінар субпроекту «Психотерапія та культура» секції дитячої та юнацької психотерапії УСП.

Автор лекційного курсу: Павло Дзіковський- клінічний психолог, психотерапевт з напрямку психоаналіз, член Української спілки психотерапевтів.

У даному циклі лекцій досліджуються історичні, соціальні, культурологічні та філософські передумови виникнення та розвитку психотерапії та відбувається поміркування над тим, як психотерапія вплинула на культуру загалом. Окрім того, розглядається аспект впливу тієї чи іншої культурної епохи на виховання дитини та яке місце в культурі займає дитинство.

Під час даного семінару будуть розглядатися такі теми, як «психотерапевтичні практики» пізньої античності, християнський «космос» середньовіччя, народження суб’єкта в ранньому модерні, міфи та криза модерну, народження психотерапії та інші.

Проект складається з трьох семінарів та сертифікується секцією дитячої та юнацької психотерапії УСП. Для учасників УСП субпроект зараховується як години теорії (24 години вцілому).

Ви маєте можливість долучитися до одного з трьох семінарів в будь-який час і в подальшому прослухати інші для того, щоб отримати сертифікат про завершену освіту від УСП.Реєстрація: https://forms.gle/jkEpW7tGb64rUVuRA

Формат: онлайн (+можливість послухати лекції в записі)

Вартість семінару: 1500грн для членів УСП та студентів, 2000грн для інших учасників.

Координатор проекту

Facebook: Olena Shumeyda

+380669705029 (Viber, Telegram)

8-9 грудня в рамках Секції дитячої та юнацької психотерапії УСП відбувся перший семінар нового теоретичного субпроекту “ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА”.

Учасники поринули у роздуми про психотерапію в культуральному, історичному та філософському аспектах, уявлення про людину в різні періоди розвитку культури, а також розглянули, які “психотерапевтичні практики” були в прадавні часи.
Семінар був наповнений авторськими лекціями викладача-психоаналітика Павла Дзіковського, глибокими поміркуваннями та дискусіями.
Щиро дякуємо викладачу та учасникам за плідну роботу!

17 листопада 2023 – симпозіум UUAP, EAP та Czech NAO «ТРАНСГЕНЕРАЦІЙНА ПЕРЕДАЧА ТРАВМИ ТА МЕХАНІЗМИ ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ТРАВМИ»

Українська Спілка Психотерапевтів, Європейська Асоціація Психотерапії та Чеська національна асоціації психотерапії оголошують про проведення Спільного онлайн-симпозіуму.

Серія спільних онлайн-симпозіумів є натхненням та ініціативою українських психотерапевтів, підтримана ЄАП. Перший, присвячений етичним викликам, відбувся 24 лютого 2023 року у річницю повномасштабного вторгнення в Україну. На Другому симпозіумф у червні 2023 р. обговорювались нові виклики для психотерапевтів.

З радістю  повідомляємо, що на Третьому симпозіумі, який організовують та проводять спільно УСП, ЄАП та Чеська НАП, представлять свої презентації видатні доповідачі – професор Марек Прейсс та професор Еммі ван Дюрзен. Їхні доповіді будуть надзвичайно важливими для українських та європейських психотерапевтів.  

Ми також з гордістю представимо результати низки досліджень, пов’язаних із психічним здоров’ям та ресурсами, отримані українськими психотерапевтами, котрі є фахівцями, що знаходяться на передовій соціальних та ментальних змін. Результати цієї роботи представлять спікери Володимир Погорілий у контексті вибірки тих психотерапевтів, які виїхали з України, та професор Кіра Сєдих на вибірці тих, хто залишився в Україні. Насамкінець Олена Добродняк, системний сімейний психотерапевт, супервізор секції  ССТ  УСП, підведе підсумки звіту.

ПРОГРАМА

09:30              ВСТУПНІ ПРОМОВИ:

доктор наук Ірена Безич, президент Європейської Асоціації Психотерапії, професор Роман Кечур, Українська Спілка Психотерапевтів, Їрка Драгота, Чеська національна асоціація психотерапії.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ:

09:45              Професор Марек Прейсс «Трансгенераційна передача травми».

10:45              Професор Еммі ван Дюрзен «Від кризи до свободи».

11:45              Перерва на каву

12:00              Професор Кіра Сєдих «Вплив війни на сімейні та психотерапевтичні системи».

12:30              Володимир Погорілий «Досвід українських психотерапевтів, які виїхали з України».

13:00              Олена Добродняк «Зміни у терапевтичних системах з початку повномасштабного вторгнення в Україну».

13:30              Обід

14:00              ДИСКУСІЇ В МАЛИХ ГРУПАХ

15:00              Перерва на каву

15:15              КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА УЧАСТІ ВСІХ СПІКЕРІВ

Модератори: Патриція Хант, FRSA, екс-президент Європейської Асоціації Психотерапії, та Олександр Мироненко, Українська Спілка Психотерапевтів.

16.15               ЗАКРИТТЯ СИМПОЗІУМУ

Час вказаний за центральноєвропейським часом (CET).

Симпозіум проходитиме українською, англійською та чеською мовами із синхронним перекладом доповідей.

СЕРТИФІКАТ ПРО УЧАСТЬ БУДЕ НАДІСЛАНО ВСІМ, ХТО ВІДВІДАЄ СИМПОЗІУМ.

ДЛЯ УЧАСТІ У ЦЬОМУ БЕЗКОШТОВНОМУ ДЛЯ ПСИХОТЕРАПЕВТІВ ЗАХОДІ НЕОБХІДНО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ.

https://www.uasymposium.online/

Теоретичний субпроект «ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА»

Секція дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів запрошує до участі у новому теоретичному субпроекті «ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА» психологів, психотерапевтів, студентів-психологів та усіх зацікавлених у даній темі.

Автор лекційного курсу: Павло Дзіковський- клінічний психолог, психотерапевт з напрямку психоаналіз, член Української спілки психотерапевтів.

В наш час величезних потоків інформації та достатньо вузької спеціалізації освіти спостерігається таке, достатньо небезпечне, явище, як “фрагментація знань”. Ми все більше і більше сприймаємо інформацію, як набір коротких повідомлень, дописів, кліпів. Це одна з основних характеристик сучасної постмодерної епохи – відсутність зв’язних складних історій – метанаративів. Сприймати короткі та яскраві повідомлення, звісно, легше та приємніше, але у всього є своя ціна. За комфорт та зручність у поглинанні контенту ми часто платимо фрагментністю та мозаїчністю нашої картини світу. При такому способі сприйняття часто будь які явища оточуючого світу сприймаються ізольовано, без зв’язку з іншими явищами, поза психологічним, соціальним, культуральним, історичним контекстами.

Дуже часто так сприймається і психотерапія. Відповідно, і до психотерапіії виставляються чисто утилітарні та практичні вимоги. Але психотерапія – явище набагато ширше та складніше – виникає на межі 19-го та 20-го століття, на межі епох модерну та постмодерну та мала величезний вплив на культуру 20-го століття, продовжує впливати і зараз.

У даному циклі лекцій досліджуються історичні, соціальні, культурологічні та філософські передумови виникнення та розвитку психотерапії та відбувається поміркування над тим, як психотерапія вплинула на культуру загалом.

Окрім того, розглядається аспект впливу тієї чи іншої культурної епохи на виховання дитини та яке місце в культурі займає дитинство.  

Приклади тем лекцій:

ТЕМА 1. Психотерапія в культуральному, історичному та філософському аспектах…

ТЕМА 8. Психотерапія на зламі модерну та постмодерну…

ТЕМА 12. Доба нарцисизму та споживання. Постмодерн та наростання ентропії…

Проект складається з трьох дводенних циклів лекцій та сертифікується секцією дитячої та юнацької психотерапії УСП. Для учасників УСП субпроект зараховується як години теорії (24 год). Один дводенний цикл складається з 8 год лекцій.  

Перший цикл лекцій відбудеться: 8-9 грудня

Формат: онлайн

Реєстрація: https://forms.gle/5vHkbHhx2yqU94CA6

Координатор проекту

Facebook: Olena Shumeyda

+380669705029 (Viber, Telegram)