Архіви

6 семінар 7 Львівського проекту в Українській школі дитячо-юнацької психотерапії

16-18 лютого відбувся 6 семінар 7 Львівського проекту в Українській школі дитячо-юнацької психотерапії.
Тема семінару: “Сексуальність: кризи пубертату, пошук ідентичності, процеси сепарації.”
Навчаючі психотерапевти: Галина Католик та Мар’яна Нартікова.

Під час семінару учасники мали нагоду зануритися у власні спогади пошуків, відкриттів, досліджень, помилок та успіхів, які переживали в період підліткового віку.
Дякуємо групі за плідну роботу та ті скарби, які ви здобули в процесі роботи. Це ваші безцінні ресурси, які будуть опорою на вашому професійному та життєвому шляху!

“Психодіагностика в роботі з дітьми та підлітками” семінар

Секція дитячої та юнацької психотерапії УСП запрошує до навчання у субпроекті “Психодіагностика в роботі з дітьми та підлітками”.
Метою навчально-практичного проекту є надання теоретичних знань та здобуття практичних професійних навичок з питань застосування психодіагностичних методик з метою планування подальшої роботи з дітьми різного віку та консультування батьків щодо покращення дитячо-батьківських відносин та соціальної ситуації життя дитини.

Проект є додатковою спеціалізацією в структурі секції дитячо-юнацької психотерапії. Години сертифікуються секцією дитячо-юнацької психотерапії УСП. Заключний сертифікат не дає статусу дитячого психотерапевта.

Навчально-практичний проект складається з 7 дводенних сесій: загальна кількість годин – теорії 40 годин, практики 56 годин, супервізії 16 годин. Навчання проводиться один раз на 1,5-2 місяці, в перервах між сесіями учасники займаються самостійно: опрацьовують додаткові теоретичні джерела та відпрацьовують практичні навички застосування психодіагностичних методик в роботі з дітьми, підлітками та їх батьками.

Початок проекту заплановано на 30-31 березня

Програма проекту:

І Модуль “Діагностичні методики у роботі з дітьми та підлітками: історія, класифікація, етичні аспекти психодіагностики”.

ІІ модуль “Експресивні та рефрактивні проективні методики”.

ІІІ модуль “Метафоричні асоціативні карти у роботі з дітьми та підлітками”

ІV модуль “Опитувальники у роботі з дітьми та підлітками”

V модуль “Залежність як проблема сучасності та особливості психодіагностики у дитячому та підлітковому віці”

VІ модуль “Діагностика ПТСР та депресивного розладу у роботі дитячого психолога”

VІІ модуль – супервізійний

Тренери проекту

Матвійчук Тетяна – кандидат психологічних наук, доцент, дитячий, підлітковий та юнацький психолог, фахівець з Sandplay-терапії, дійсний член УСП, член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів».

Атаманчук Ірина – дитячий, підлітковий та юнацький психолог, груповий психоаналітик, фахівець з Sandplay-терапії, арт-терапевт, дійсний член УСП.

Суперізори проекту – надають консультативну та супервізійну підтримку розвитку проекту:

Католик Галина – супервізор УСП, Голова секції ДЮТ УСП.

Нартікова Марʾяна – супервізор УСП.

Вартість за один модуль – 2000 грн (для учасників діючого 5-річного проекту з дитячої та юнацької психотерапії), 2500 грн (для діючих членів УСП), 3000 грн (для інших учасників).
Форма для реєстрації
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQGJxOA_fUVIFPLhIPa7k4iqwpNSTu9C_yNnoB4L9Hd_ED4g/viewform?usp=sharing

15-16 березня відбудеться другий семінар субпроекту «Психотерапія та культура»

15-16 березня відбудеться другий семінар субпроекту «Психотерапія та культура» секції дитячої та юнацької психотерапії УСП.

Автор лекційного курсу: Павло Дзіковський- клінічний психолог, психотерапевт з напрямку психоаналіз, член Української спілки психотерапевтів.

У даному циклі лекцій досліджуються історичні, соціальні, культурологічні та філософські передумови виникнення та розвитку психотерапії та відбувається поміркування над тим, як психотерапія вплинула на культуру загалом. Окрім того, розглядається аспект впливу тієї чи іншої культурної епохи на виховання дитини та яке місце в культурі займає дитинство.

Під час даного семінару будуть розглядатися такі теми, як «психотерапевтичні практики» пізньої античності, християнський «космос» середньовіччя, народження суб’єкта в ранньому модерні, міфи та криза модерну, народження психотерапії та інші.

Проект складається з трьох семінарів та сертифікується секцією дитячої та юнацької психотерапії УСП. Для учасників УСП субпроект зараховується як години теорії (24 години вцілому).

Ви маєте можливість долучитися до одного з трьох семінарів в будь-який час і в подальшому прослухати інші для того, щоб отримати сертифікат про завершену освіту від УСП.Реєстрація: https://forms.gle/jkEpW7tGb64rUVuRA

Формат: онлайн (+можливість послухати лекції в записі)

Вартість семінару: 1500грн для членів УСП та студентів, 2000грн для інших учасників.

Координатор проекту

Facebook: Olena Shumeyda

+380669705029 (Viber, Telegram)

8-9 грудня в рамках Секції дитячої та юнацької психотерапії УСП відбувся перший семінар нового теоретичного субпроекту “ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА”.

Учасники поринули у роздуми про психотерапію в культуральному, історичному та філософському аспектах, уявлення про людину в різні періоди розвитку культури, а також розглянули, які “психотерапевтичні практики” були в прадавні часи.
Семінар був наповнений авторськими лекціями викладача-психоаналітика Павла Дзіковського, глибокими поміркуваннями та дискусіями.
Щиро дякуємо викладачу та учасникам за плідну роботу!

17 листопада 2023 – симпозіум UUAP, EAP та Czech NAO «ТРАНСГЕНЕРАЦІЙНА ПЕРЕДАЧА ТРАВМИ ТА МЕХАНІЗМИ ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ТРАВМИ»

Українська Спілка Психотерапевтів, Європейська Асоціація Психотерапії та Чеська національна асоціації психотерапії оголошують про проведення Спільного онлайн-симпозіуму.

Серія спільних онлайн-симпозіумів є натхненням та ініціативою українських психотерапевтів, підтримана ЄАП. Перший, присвячений етичним викликам, відбувся 24 лютого 2023 року у річницю повномасштабного вторгнення в Україну. На Другому симпозіумф у червні 2023 р. обговорювались нові виклики для психотерапевтів.

З радістю  повідомляємо, що на Третьому симпозіумі, який організовують та проводять спільно УСП, ЄАП та Чеська НАП, представлять свої презентації видатні доповідачі – професор Марек Прейсс та професор Еммі ван Дюрзен. Їхні доповіді будуть надзвичайно важливими для українських та європейських психотерапевтів.  

Ми також з гордістю представимо результати низки досліджень, пов’язаних із психічним здоров’ям та ресурсами, отримані українськими психотерапевтами, котрі є фахівцями, що знаходяться на передовій соціальних та ментальних змін. Результати цієї роботи представлять спікери Володимир Погорілий у контексті вибірки тих психотерапевтів, які виїхали з України, та професор Кіра Сєдих на вибірці тих, хто залишився в Україні. Насамкінець Олена Добродняк, системний сімейний психотерапевт, супервізор секції  ССТ  УСП, підведе підсумки звіту.

ПРОГРАМА

09:30              ВСТУПНІ ПРОМОВИ:

доктор наук Ірена Безич, президент Європейської Асоціації Психотерапії, професор Роман Кечур, Українська Спілка Психотерапевтів, Їрка Драгота, Чеська національна асоціація психотерапії.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ:

09:45              Професор Марек Прейсс «Трансгенераційна передача травми».

10:45              Професор Еммі ван Дюрзен «Від кризи до свободи».

11:45              Перерва на каву

12:00              Професор Кіра Сєдих «Вплив війни на сімейні та психотерапевтичні системи».

12:30              Володимир Погорілий «Досвід українських психотерапевтів, які виїхали з України».

13:00              Олена Добродняк «Зміни у терапевтичних системах з початку повномасштабного вторгнення в Україну».

13:30              Обід

14:00              ДИСКУСІЇ В МАЛИХ ГРУПАХ

15:00              Перерва на каву

15:15              КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА УЧАСТІ ВСІХ СПІКЕРІВ

Модератори: Патриція Хант, FRSA, екс-президент Європейської Асоціації Психотерапії, та Олександр Мироненко, Українська Спілка Психотерапевтів.

16.15               ЗАКРИТТЯ СИМПОЗІУМУ

Час вказаний за центральноєвропейським часом (CET).

Симпозіум проходитиме українською, англійською та чеською мовами із синхронним перекладом доповідей.

СЕРТИФІКАТ ПРО УЧАСТЬ БУДЕ НАДІСЛАНО ВСІМ, ХТО ВІДВІДАЄ СИМПОЗІУМ.

ДЛЯ УЧАСТІ У ЦЬОМУ БЕЗКОШТОВНОМУ ДЛЯ ПСИХОТЕРАПЕВТІВ ЗАХОДІ НЕОБХІДНО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ.

https://www.uasymposium.online/

Теоретичний субпроект «ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА»

Секція дитячої та юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів запрошує до участі у новому теоретичному субпроекті «ПСИХОТЕРАПІЯ ТА КУЛЬТУРА» психологів, психотерапевтів, студентів-психологів та усіх зацікавлених у даній темі.

Автор лекційного курсу: Павло Дзіковський- клінічний психолог, психотерапевт з напрямку психоаналіз, член Української спілки психотерапевтів.

В наш час величезних потоків інформації та достатньо вузької спеціалізації освіти спостерігається таке, достатньо небезпечне, явище, як “фрагментація знань”. Ми все більше і більше сприймаємо інформацію, як набір коротких повідомлень, дописів, кліпів. Це одна з основних характеристик сучасної постмодерної епохи – відсутність зв’язних складних історій – метанаративів. Сприймати короткі та яскраві повідомлення, звісно, легше та приємніше, але у всього є своя ціна. За комфорт та зручність у поглинанні контенту ми часто платимо фрагментністю та мозаїчністю нашої картини світу. При такому способі сприйняття часто будь які явища оточуючого світу сприймаються ізольовано, без зв’язку з іншими явищами, поза психологічним, соціальним, культуральним, історичним контекстами.

Дуже часто так сприймається і психотерапія. Відповідно, і до психотерапіії виставляються чисто утилітарні та практичні вимоги. Але психотерапія – явище набагато ширше та складніше – виникає на межі 19-го та 20-го століття, на межі епох модерну та постмодерну та мала величезний вплив на культуру 20-го століття, продовжує впливати і зараз.

У даному циклі лекцій досліджуються історичні, соціальні, культурологічні та філософські передумови виникнення та розвитку психотерапії та відбувається поміркування над тим, як психотерапія вплинула на культуру загалом.

Окрім того, розглядається аспект впливу тієї чи іншої культурної епохи на виховання дитини та яке місце в культурі займає дитинство.  

Приклади тем лекцій:

ТЕМА 1. Психотерапія в культуральному, історичному та філософському аспектах…

ТЕМА 8. Психотерапія на зламі модерну та постмодерну…

ТЕМА 12. Доба нарцисизму та споживання. Постмодерн та наростання ентропії…

Проект складається з трьох дводенних циклів лекцій та сертифікується секцією дитячої та юнацької психотерапії УСП. Для учасників УСП субпроект зараховується як години теорії (24 год). Один дводенний цикл складається з 8 год лекцій.  

Перший цикл лекцій відбудеться: 8-9 грудня

Формат: онлайн

Реєстрація: https://forms.gle/5vHkbHhx2yqU94CA6

Координатор проекту

Facebook: Olena Shumeyda

+380669705029 (Viber, Telegram)

8 листопада 2023 року була підписана угода про співпрацю Польського терапевтичного товариства та секції дитячої на юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів

8 листопада 2023 року була підписана угода про співпрацю Польського терапевтичного товариства та секції дитячої на юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів. Угода була підписана президентом ZG проф. Bassama Aouila, за участю члена ZG проф. Джозефа Біннебеселя, проф. Дітта Бачала- професорів університету Миколи Коперника м. Торунь, Польща, та д.пс.н., проф. Львівського державного університету внутрішніх справ, президентом Українського інституту дитячо-юнацької психотерапії та психологічного консультування, керівника секції дитячо-юнацької психотерапії Української спілки психотерапевтів Галиною Католик. Метою угоди є консолідація зусиль і можливостей сторін для взаємодопомоги, співпраці та отримання позитивного результату в розробці освітніх навчальних проектів з дитячої та юнацької психотерапії, зміцнення єдності освітнього простору, утвердження пріоритетності сфери надання освітніх послуг та психотерапевтичної допомоги для розвитку психічного здоров’я дітей та підлітків, у підвищенні якості освіти, у розвитку недержавної освіти, у тому числі приватної, досягнення рівного доступу до якісної освіти відповідно до освітніх потреб і запитів дітей та молоді.

https://www.ptt-terapia.pl/aktualnosci/rozpoczecie-wspolpracy-z-sekcja-psychoterapii-dzieci-i-mlodziezy-ukrainskiego-stowarzyszenia-psychoterapeutow-lwowska-regionalna-organizacja-pozarzadowa-ukrainski-instytut-psychoterapii-dziecii-mlo/?fbclid=IwAR3DerRLAtJ27nyKcQCQCTQBpFI1UA42VzsoZMw5sSAeNLVRKG-1U8fFrPQ

8-й Львівський проект

Розпочався 8-й Львівський проект з “Психодинамічної інтегративної психотерапії немовлят, дітей, підлітків та молоді” в рамках Української школи дитячо-юнацької психотерапії в Українській спілці психотерапевтів. Навчаючі психотерапевти- Галина Католик, Мар’яна Нартікова. Чудова група з усіх куточків світу. Вмотивовані, яскраві, рефлексуючі та чуйні учасники працювали над глибинними регресивними станами, сновидіннями, ідентичністю та з багатьма іншими змістами.У добру путь, дорогі наші українські дитячі психотерапевти з Української школи дитячо-юнацької психотерапії💖💖💖

4-5 листопада відбудеться 2 модуль проекту “Невротичні розлади у дітей та підлітків в роботі дитячого психолога”

4-5 листопада відбудеться 2 модуль проекту “Невротичні розлади у дітей та підлітків в роботі дитячого психолога”.

Тема модуля “Емоційно-вольова сфера та її вплив на поведінку дитини”

Основні акценти:
🤔 алекситимія: її ознаки та причини, 
🤔 особливості діагностики емоційно-вольової сфери, 
🤔 особливості виявлення причин агресивної поведінки, 
🤔 СДВГ і агресивна поведінка, 
🤔 особливості корекції емоційно-вольової сфери дитини у різному віці, 
🤔 арт-терапевтичні та інші прийоми роботи з дітьми.

Ви маєте можливість приєднатись до проекту або пройти окремий модуль і отримати сертифікат УСП.

Діє гнучка система знижок.

Більш детальна інформація у приват або за тел. 0673842338, 0673540902