Архіви

Присвоєння вченого звання професорки Католик Галині Вікторівні

Щиро радіємо та вітаємо Галину Вікторівну Католик з присвоєнням вченого звання професорки кафедри практичної психології Львівського державного університету внутрішніх справ! Бажаємо творчого натхнення, успіхів у професійній та науковій діяльності, успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, міцного здоров’я та вдячних студентів!

Супервізійний семінар 5-го Львівського проекту

Секція дитячої та юнацької психотерапії УСП та Український інститут дитячо-юнацької психотерапії та психологічного консультування вітає усіх психологів з професійним святом!

Сьогодні наші психологи обмінюються досвідом й професійно вдосконалюються на супервізійному семінарі 5-го Львівського проекту з дитячої та юнацької психотерапії. Супервізори Галина Католик та Мар‘яна Нартікова розглядають випадки про втрати, ПТСР та депресію у дітей, регреси та дефіцити. Дякуємо чудовій групі, що вже на фінішній прямій 5-го року навчання проявляє високий рівень фаховості! Пишаємось і спільно радіємо вашому професійному зростанню!

На зображенні може бути: 14 людей
На зображенні може бути: текст «3 днем психолога!»

П’ятий модуль 6-го Львівського проекту з дитячо-юнацької психотерапії

З 24 по 26 березня відбувся п’ятий модуль 6-го Львівського проекту з дитячо-юнацької психотерапії.Тема модуля: “Страх і агресія: тіло і рухи, захисти та опори (робота над власними едіпальними дефіцитами та ресурсами)”.Тренери: Галина Католик та Мар‘яна Нартікова.Ко-тренери: Наталя Яковлєва та Наталя Євченко.Спостерігач: Ірина Пелех

На зображенні може бути: 9 людей

На зображенні може бути: 15 людей, екран, у приміщенні та текст «Zoom Meeting Musievskaya прина пелех f 99 оленка рина кона конарська ольга гринчишина маряна нарткова дорофсева катерина оксана ольга заверуха Halyna Muzyka наталияевченко наталия наталия наталияяковлева юстина олексин татьянаколесник богдана HalynaSkvortsova Skvortsova YuliaZheznichek Unmute скрипко алина католик зюбер пошук Security 3 Chat зорнаборисенко Record BRoom Reactions ပ Apps Whiteboards Leave»

Усі реакції:16Ви, Галина Музика, Marta Lukanets та ще 13

Етичні виклики для психотерапевтів у нашому мінливому світі

Українська спілка психотерапевтів та Європейська асоціація психотерапії започаткували серію спільних симпозіумівУкраїнська Спілка Психотерапевтів (УСП) та Європейська Асоціація Психотерапії (ЄАП) започаткували серію спільних симпозіумів з етики. Перший симпозіум «Етичні виклики для психотерапевтів у нашому мінливому світі» був приурочений до річниці російського вторгнення в Україну та відбувся 24 лютого 2023 р.

Сьогодні Європа стикається з небаченими викликами: вторгнення путіна в Україну, глобальна пандемія та погіршення клімату призводять до соціального спустошення, переміщення та кризи біженців. Перебуваючи у стані війни, українські психотерапевти вкрай потребують відкритої дискусії з етичних питань. Тому за підтримки ЄАП, яка виступила партнером, було організовано Міжнародний симпозіум з етики.Симпозіум став для психотерапевтичної спільноти непересічною подією – і за форматом, і за колом питань. До участі у заході зареєструвалося 1 030 фахівців з різних європейських країн і, звичайно, з України.

Звертаючись до українських колег на відкритті симпозіуму президент Європейської Асоціації Психотерапії Патриція Хант, FRSA зазначила: «Під час нашої зустрічі та спільної роботи я перейнялась до вас великою повагою та захопленням. Ви тримаєтеся з величезною гідністю, мужністю та честю у цей найскладніший та найжахливіший час для вашої країни. Ви зіткнулися з вторгненням та спустошенням вашої країни, і в найкращих традиціях психотерапевтів ви намагаєтеся зрозуміти, як це впливає на вас та ваших громадян. Крім того, ви прозорливо хочете зазирнути у майбутнє України, у мирний час, який настане, підготуватися до мирного часу та думати про нього вже зараз. Готуватися до майбутнього своєї країни та думати про це зараз».

У свою чергу представники Української Спілки Психотерапевтів висловили вдячність за можливість діалогу, підтримки та взаємної співпраці з ЄАП у цей час. Президент УСП професор Олександр Фільц подякував усім за готовність підтримати спільну ініціативу: «говорити і роздумувати про фундаментальні виклики жахливої воєнної катастрофи, розв’язаної росією проти нас українців, а з нами – і проти усього цивілізованого людства».

«Ми, українці, обрали етичну позицію, для якої ідея добра співпадає з добром як таким, а зла – зі злом. Ця позиція безкомпромісна і можливо надто категорична, але вона гарантує нам свободу та внутрішню гідність, незалежно від обставин. Інакше ми б і не могли, і не можемо інакше і надалі», – зазначив під час виступу Олександр Фільц.

Під час симпозіуму виступили керівники ЄАП та УСП – психотерапевти зі значним досвідом та науковими досягненнями. Доповіді обговорювались на панельних дискусіях в малих групах та на спільному круглому столі всіх учасників.

В організаційному комітеті наголошують: Україна задає вектор обговорення змін у світі. Симпозіум, що відбувся, – першій в серії таких заходів. Наступний відбудеться вже навесні 2023 р., а до кінця року планується ще декілька міжнародних симпозіумів.

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

Екзистенція страху життя та смерті

За редакцією Галини Католик вийшло друком видання “Екзистенція страху життя та смерті в сучасних реаліях: мультимодальні та мультикультуральні аспекти”. У книзі зібраний теоретичний та цінний практичний досвід фахівців з ментально здоров’я, що працюють з темою смерті, танатичними страхами, екзистенційними кризами, суїцидальною поведінкою у дітей, підлітків та молоді. Зміст видання просякнутий дослідженнями та клінічними випадками психотерапевтів, на основі роботи із важкохворими та невиліковно хворими, пацієнтами психіатричного профілю, вузькопрофільними фахівцями сфери правоохоронних органів, молоддю з різних соціальних середовищ.

(Для придбання книги звертайтеся за номером +380969836985 п.Галина)

ЗМІСТ:

Józef Binnebesel, Галина Католик, Маряна Стулькивська
Досвід кроскультурних досліджень страху смерті (танатичного страху) . . . . . . . . . . . .

В’ячеслав Бліхар. Зоряна Кісіль, Галина Католик
Страх смерті як детермінанта психоемоційної напруженості та професійної деформації працівників правоохоронних органів в умовах дії стрес-факторів . . .

Галина Католик
Страх перед дорослим життям у молоді з різних соціальних середовищ (страх майбутнього: психологічний аспект) . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . .. . . . . . . . .

Галина Католик, Богуслава Католик
Соціальні настанови молоді до суїцидальної поведінки у контексті життя та смерті .

Галина Католик
Сучасні дослідження ставлення до евтаназії сучасних студентів-медиків (між страхом життя та страхом смерті) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Наталія Калька, Галина Одинцова
Екзистенція, екзистенційні виклики та екзистенційні переживання особистості у ковідній реальності . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Галина Католик, Юстина Олексин, Олександр Львов
Особливості екзистенційних страхів COVID-19 у пацієнтів лікарень психіатричного профілю . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Мар’яна Миколайчук, Галина Католик, Ігор Корніенко, Józef Binnebe
Ставлення до термінальних захворювань та смерті учнів у вчителів з різним рівнем емоційного вигорання . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Анастасія Скаковська
Особливості екзистен них страхів у дітей з онкогематологічними захворюваннями

Вікторія Багрій
Особливості життєвого стилю child-free: детермінанти, причини та фактори виливу. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

3-5 лютого теоретичний курс спеціалізації в напрямку

Секція дитячої та юнацької психотерапії  (УСП)
Український інститут дитячо-юнацької психотерапії та консультування теоретичний курс спеціалізації в напрямку
“Психодинамічна інтегративна психотерапія немовлят, дітей, підлітків та юнацтва”
4 семінар спеціалізації 3-5 лютого 2023р.
Теми семінару:

“Дитяча та юнацька психотерапія в контексті  різних психотерапевтичних шкіл та методів” “Опрацювання травматичного досвіду у дітей”

П’ятниця 3 лютого (Дем’янчук О., Католик Г.)  
14:00-15:30Витоки кататимно-імагінативної психотерапії. Теоретична концепція КІП. (Дем’янчук О.) 
15:45-17:15 Символдмама – лагідні ліки для дитячої душі. (Дем’янчук О.) 
17:30-19:00Використання кататимно-імагінативної психотерапії в роботі з батьківською групою. (Дем’янчук О.) 
19:15-20:45Сучасні теорії інтегративної психотерапії дітей та підлітків. Теорія Very Zimprich. (Католик Г.) 
  Субота 4 лютого (Добродняк О., Срібна І.)  
  9:00-10:30Тема уточнюється (Добродняк О.) 
10:45-12:15Тема уточнюється (Добродняк О.) 
12:15-13:15Обідня перерва 
13:15-14:45Вікові особливості проживання травми – норма та патологія. ПТСР, КПТСР, гостра реакція на стрес, розлад адаптації. (Срібна Ірина) 
15:00-16:30Особливості психіки дитини, що пережила травму чи насилля. Допомога на різних стадіях проживання травми . (Срібна Ірина) 
  Неділя 5 лютого (Католик Г., Гололоб Я.)  
  9:00-10:30Сучасні підходи до опрацювання травматичного дитячого досвіду. (Католик Г.) 
10:45-12:15Сучасні підходи до опрацювання травматичного дитячого досвіду. (Католик Г.) 
12:15-13:15Обідня перерва 
13:15-14:45Основи терапії центрованої на особистості. (Гололоб Я.) 
15:00-16:30Терапія центрована на дитині (Гололоб Я.) 
16:30-16:45Організаціійні питання   

Лектори:

Католик Галина – психолог,  доктор. психологічних наук, професор кафедри практичної психології ІУПБ ЛьвДУВС, член Тренерської Ради та Комісії по науці УСП, голова секції УСП з дитячої та юнацької психотерапії та Українського інституту дитячо-юнацької психотерапії та психологічного консультування, член Європейської Спілки психотерапевтів (ЕАР) та Австрійської Асоціації дитячої та юнацької психотерапії (ÖKIDS), заступник Голови правління Асоціації практикуючих психологів Львівської області.

Добродняк Олена – системний сімейний психотерапевт, навчаючий психотерапевт та супервізор в методі системна сімейна психотерапія (ССТ) голова  освітнього комітету секції ССТ Української спілки психотерапевтів.

Дем’янчук Олена – навчаючий терапевт з кататимно- імагінативної психотерапії, навчаючий терапевт “Українського інституту психотерапії узалежнень” супервізор УСП.

Гололоб Яна, центрований на особистості та дитячий терапевт. Навчаючий УСП за напрямком Центрована на особистості терапія, викладач УПУ.

Срібна Ірина – лікар ,дитячий психіатр. Психотерапевт за напрямком індивідуальна психотерапія за А. Адлером, ко-тренер секції дитячої та юнацької психотерапії, sandplay-терапевт, завідувач відділення медичного спостереження та реабілітації ТОЦКР

Даний семінар відбувається в рамках програми спеціалізації секції дитячо-юнацької психотерапії УСП. 

Детальніша інформація про проект та подальші семінари:

Бажаючих доєднатися до даного семінару, або ж проекту загалом, просимо контактувати з координатором:

Білик Марта
+380965218485 (viber, telegram)
MartaBil.ua@gmail.com

Кризова інтервенція в дитячому, підлітковому та юнацькому віці

Завершився черговий модуль 5го проекту з дитячої та юнацької психотерапії на тему: “Кризова інтервенція в дитячому, підлітковому та юнацькому віці”.

Три насичених дні, плідної роботи, з темою кризи, ідентичності та ресурсів у теплій підтримуюючій групі та з професійним зростанням, завдяки чудовим тренерам.
Учасники проекту мали власний досвід проходження криз: занурювалися, аналізували та знаходили вихід, з багажем досвіду у вигляді нових ресурсів.

Нові техніки, методики та вправи для роботи з дітьми та підлітками у період кризи поповнили скарбнички професійних інструментів наших учасників.

“Темп кризи у дітей є дуже високим. Тож діти є носіями симптому, а ми – терапевти, задаємо собі запитання: – Хто в кризі?!
Часом, це уся система. Тож дуже важливий екологічний, професійний підхід у роботі з дитиною в кризі!”
Дякуємо тренерам за цінний досвід, яким щедро ділитеся у процесі навчання та проесійного зростання наших учасників!

Видання “Психологія особистості”

Ось і народилось нове дітище: Галина Католик та Наталя Калька “Психологія особистості в презентаціях, схемах, таблицях”. Народжувалось воно важко, але надіємось, що вийшло гарно))) Коли підбирали обкладинку, війни не було… Не гадали, що вона віддзеркалить зболену дійсність

Звіт про роботу осередків секції впродовж 2022 року

Звіт про роботу Хмельницького осередку секції дитячої та юнацької психотерапії

  1. Березень – червень – онлайн підтримка дітей від 4 до 16 років та їх батьків (березень щоденно, з квітня 2-3 рази не тиждень) – охоплено більше 300 дітей.
  2. Квітень – серпень – цикл лекції «Діти і війна» – всього проведено 20 лекцій для фахівців, що працюються з дітьми та підлітками.
  3. Завершено І субпроект «Невротичні розлади у дітей та підлітків в роботі дитячого психолога» – 5 випускників.
  4. Розпочато 2 субпроект «Невротичні розлади у дітей та підлітків в роботі дитячого психолога» – 12 учасників.
  5. Проведення 6 групових зустрічей з батьками ВПО на різну тематику.
  6.  Проведення семінару практикуму «Цей загадковий підліток» для психологів закладів освіти Хмельницької ОТГ.
  7. Проведення курсу лекцій для викладачів ІТ-академії «Крок» на тему «Діти з особливими освітніми потребами: як будувати навчання та взаємодію»
Немає опису світлини.

Закарпатський осередок секції дитячо-юнацької психотерапії.
Звіт за 2022 рік.

Представник- Марія Гичка-Сидор
Постійні учасники: Орос Оксана, Рішняк Галина, Сембер Діана, Феєр Анастасія.
За рік було проведено 10 Інтервізійних та 2 супервізійні зустрічі.

Налагоджена співпраця з місцевими дитячими психіатрами, які також доєднуються до зустрічей, а також за запитом проводяться інтервізійні зустрічі для шкільних та дошкільних психологів.

Наразі плануємо розпочати програму для дитячо- батьківських груп, бо маємо запити від батьків. Програма тільки в процесі розробки.

Затвердили дати Інтервізійних зустрічей на 2023, та орієнтовні дати супервізій

Немає опису світлини.

Осередок в Дніпрі.  Члени секції включилися у волонтерство, допомогу сім’ям біженцям, роботу в шелтерах та гуманітарних центрах. Частина фахівців є частиною Кризової Служби Дніпра. Приймали участь в відкритих онлайн  навчаннях по кризовій допомозі.

НАБІР на 7 Львівський навчальний проект з дитячої та юнацької психотерапії

Оголошується набір на 7 Львівський навчальний проект з дитячої та юнацької психотерапії в рамках Української спілки психотерапевтів (згідно Європейської освітньої програми) Маємо попередити, що залишилось лише декілька квитків в чарівній машині часу! Запрошуємо в захоплюючу подорож дорогами та стежками Вашого життя.

Сьогодні, як ніколи, діти потребують нашої уваги і фахової допомоги в часі війни та після її завершення. Найбільшим завданням є повернути їм щасливе та безпечне дитинство. Запрошуєм всіх, хто хоче долучитись до цієї почесної місії. В цій захоплюючій подорожі пропонується: – відкрити таємниці свого народження – відвідати потаємні сховки власної душі та тіла – зустрітись із бездонними скарбами свого дитинства та вигідно інвестувати їх в теперішнє та майбутнє – зробити генеральне прибирання в схованці своїх образ, жалів та невдоволення (заповнити їх більш необхідними та приємними речами) – відновити трохи призабуте знання дитячої мови та почути голос своєї внутрішньої дитини (дитини ваших близьких, рідних та клієнтів) – зрозуміти, чому насправді так все складається, і хто то все наскладав, і що з тим всім робити, і так трохи… з тим хто це зробив… –
ВЧИМО будувати власний простір, відчувати та розуміти свої потреби та бажання і вміти все це багатство зреалізувати – повертаємо вміння жити в просторі своєї душі без отрути пережитих травм – вчимось всі разом любити і цінувати кожну мить свого існування – даємо інструменти та вміння навчити всього цього інших потребуючих – даємо знання про причини та особливості дитячих переживань та поведінки в залежності від віку, простору та часу – готуємо висококласних фахівців з розуміння дитячого світу – вчимо користуватись «ліфтом» в дитинство – готуємо модераторів у дитячо-дорослому спілкуванні – даємо можливість бути досконалими батьками та партнерами

Програма оновлена з урахуванням подій, які переживаються зараз дітьми та батьками у контексті широкомасштабного втручання росії в Україну. Інтегрований вітчизняний та закордонний досвіди!!! Бонусом гарантуємо дуже стійкий безоплатний та бездонний ефект омолодження в часі після цієї захопливої подорожі. Спішіть, місць у машині часу не так багато, старт подорожі планується 25 листопада 2022року, м. Львів Контактний телефон 0677077944 Мар`яна Нартікова