Невротичні розлади у дітей та підлітків

Теоретико-практичний курс
«НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В РОБОТІ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА
(діагностика, корекція, консультування)»

Теоретико-практичний курс «Невротичні розлади у дітей та підлітків в роботі дитячого психолога» знайомить слухачів з основними ознаками, симптомами та особливостями невротичних розладів, що зустрічаються у дитячому та підлітковому віці, а також практичними методами і прийомами діагностики, корекції та консультування. Програма спирається на знання, отримані слухачами при вивченні дитячої психології та психотерапії в рамках навчальних проектів секції дитячої та юнацької психотерапії Української Спілки Психотерапевтів (УСП).

Проект є додатковою спеціалізацією (субпроектом) в структурі секції дитячо-юнацької психотерапії. Години сертифікуються секцією дитячо-юнацької психотерапії УСП.  По завершенню повного курсу, учасники отримують Сертифікат, що підтверджує пройдені години навчання (заключний сертифікат не дає статусу дитячого психотерапевта). Для здобувачів психотерапевтичної освіти в напрямку “Психодинамічна інтегративна психотерапія немовлят, дітей, підлітків та юнацтва”ці години можуть бути частково зараховані як години теорії в спеціалізації.

У проекті можуть брати участь психологи, психотерапевти, соціальні педагоги, що мають професійний досвід роботи з дітьми та підлітками або мають намір його отримати та здобути психотерапевтичну освіту, які зацікавлені у розвитку дитячої та юнацької психотерапії в Україні.

Структура:

Навчально-практичний проект складається з 6 дводенних сесій: загальна кількість годин – теорії 40 годин, практики 20 годин, супервізії 12 годин. Навчання проводиться один раз на 1,5-2 місяці, в перервах між сесіями учасники займаються самостійно: опрацьовують додаткові теоретичні джерела та відпрацьовують практичні навички діагностики, корекції та консультування в роботі з дітьми, підлітками та їх батьками.

Початок наступного навчання – вересень-жовтень 2022 року

Навчальна програма:

І Модуль  Тривожність та різні види страхів у дітей та підлітків

ІІ модуль Емоційно-вольова сфера та її вплив на поведінку дитини

ІІІ модуль Енурез та енкопрез як психосоматичні розлади, що впливають на поведінку дитини

ІV модуль Логоневроз та тикозні розлади як причина порушення взаємодії з однолітками

V модуль Розлади харчової поведінки та психосексуальні розлади

VІ модуль – супервізійний.

Тренери проекту

Матвійчук Тетяна – кандидат психологічних наук, доцент, дитячий, підлітковий та юнацький психолог, фахівець з Sandplay-терапії, дійсний член УСП, член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів».

Атаманчук Ірина – дитячий, підлітковий та юнацький психолог, груповий психоаналітик, фахівець з Sandplay-терапії, арт-терапевт, дійсний член УСП.

Супервізори проекту

надають консультативну та супервізійну підтримку розвитку проекту:

Католик Галина – супервізор УСП, Голова секції ДЮТ УСП.

Нартікова Марʾяна – супервізор УСП.

Умови зарахування, проходження навчання і сертифікації:

Допуск до участі в навчанні здійснюється для осіб, що:

  • досягли віку 21 рік;
  • мають завершену професійну освіту (медичну, психологічну, педагогічну чи інші гуманітарну освіту), або знаходяться в процесі навчання у ЗВО на завершальному етапі (3-4 курс бакалаврату або магістратура).
  • оволоділи одним з методів психотерапії та отримали сертифікат про завершення навчання або знаходяться у процесі навчання, або мають бажання її здобути.

Для участі у проекті обов’язковою є реєстрація із заповненням відповідної анкети, а також вступна співбесіда з одним із тренерів проекту.

Координатори проекту:

Матвійчук Тетяна
Тел.: +38 067 384 23 38

Атаманчук Ірина
Тел.: +38 067 354 09 02