Невротичні розлади у дітей та підлітків

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНОГО СУБ-ПРОЕКТУ «НЕВРОТИЧНІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В РОБОТІ ДИТЯЧОГО ПСИХОЛОГА (діагностика, корекція, консультування)»

(розробник програми курсу Тетяна Матвійчук, Ірина Атаманчук)

Мета курсу: Теоретико-практичний курс «Невротичні розлади у дітей та підлітків в роботі дитячого психолога» знайомить слухачів з основними ознаками, симптомами та особливостями невротичних розладів, що зустрічаються у дитячому та підлітковому віці, а також практичними методами і прийомами діагностики, корекції та консультування. Програма спирається на знання, отримані слухачами при вивченні дитячої психології та психотерапії в рамках навчальних проектів секції дитячої та юнацької психотерапії Української Спілки Психотерапевтів (УСП).

Проект є додатковою спеціалізацією в структурі секції дитячо-юнацької психотерапії. Години сертифікуються секцією дитячо-юнацької психотерапії УСП. Заключний сертифікат не дає статусу дитячого психотерапевта.

У проекті можуть брати участь психологи, психотерапевти, соціальні педагоги, що мають професійний досвід роботи з дітьми та підлітками або мають намір його отримати та здобути психотерапевтичну освіту, які зацікавлені у розвитку дитячої та юнацької психотерапії в Україні.

Структура програми

Навчально-практичний проект складається з 6 дводенних сесій: загальна кількість годин – теорії 40 годин, практики 20 годин, супервізії 12 годин. Навчання проводиться один раз на 1,5-2 місяці, в перервах між сесіями учасники займаються самостійно: опрацьовують додаткові теоретичні джерела та відпрацьовують практичні навички діагностики, корекції та консультування в роботі з дітьми, підлітками та їх батьками.

Приклади тем семінарів теорії та  особистого досвіду:

Модуль ІІ. Емоційно-вольова сфера та її вплив на поведінку дитини (8 годин теорії, 4 години практики)…

Модуль ІІІ. Енурез та енкопрез як психосоматичні розлади, що впливають на поведінку дитини (8 годин теорії, 4 години практики)…

Тренери проекту

Матвійчук Тетяна – кандидат психологічних наук, доцент, дитячий, підлітковий та юнацький психолог, фахівець з Sandplay-терапії, дійсний член УСП, член правління ГО «Хмельницьке об’єднання психологів та психотерапевтів».

Атаманчук Ірина – дитячий, підлітковий та юнацький психолог, груповий психоаналітик, фахівець з Sandplay-терапії, арт-терапевт, дійсний член УСП.

Супервізори проекту

надають консультативну та супервізійну підтримку розвитку проекту:

Католик Галина – супервізор УСП, Голова секції ДЮТ УСП.

Нартікова Марʾяна – супервізор УСП.

Умови зарахування, проходження навчання і сертифікації:

Допуск до участі в навчанні здійснюється для осіб, що:

  • досягли віку 21 рік;
  • мають завершену професійну освіту (медичну, психологічну, педагогічну чи інші гуманітарну освіту), або знаходяться в процесі навчання у ЗВО на завершальному етапі (3-4 курс бакалаврату або магістратура).
  • оволоділи одним з методів психотерапії та отримали сертифікат про завершення навчання або знаходяться у процесі навчання, або мають бажання її здобути.

Для участі у проекті обов’язковою є реєстрація із заповненням відповідної анкети, а також вступна співбесіда з одним із тренерів проекту.

Координатори проекту:

Матвійчук Тетяна
Тел.: +38 067 384 23 38

Атаманчук Ірина
Тел.: +38 067 354 09 02